Skip to content

En julegave med mening

I Norge i dag står 1 av 5 utenfor arbeidslivet. For mange av disse er det psykiske helseutfordringer som står i veien for å kunne stå i ordinært arbeid.
Alle mennesker trenger å føle seg til nytte og være en del av et fellesskap, og det er dette Fontenehuset Hadeland bidrar til.

 

Marie, Julia, Ina, Marte, Mette, Hanne (Varig Hadeland Forsikring) og Kristin fra Fontenehuset Hadeland

Hjelp til å komme seg ut i arbeid

Et fontenehus har som mål å få flest mulig av medlemmene ut i/tilbake til ordinært arbeid, eller at de kommer seg tilbake i studier. Hos Fontenehuset kan medlemmene komme og få trent arbeidsmuskelen sin.

Morten Albersten, daglig leder ved Fontenehuset Hadeland

“Jeg tenker det er fint og viktig at akkurat vi ble plukket ut til denne gaven. Det er med å viser at vi gjør en forskjell for mange som trenger det. Det betyr at stadig flere vet om at det finnes et Fontenehus og hva vi driver med.
Dette er et fint bidrag inn til en litt slunken økonomi som vi har jobbet beinhardt med gjennom hele året.” Det sier daglig leder hos Fontenehuset Hadeland, Morten Albertsen.

En julegave på 10.000 kr

Han forteller at pengene fra Varig Hadeland Forsikring skal brukes til å gjøre noe hyggelig for medlemmene og til å spe på matbudsjettet.

“Alle som er på huset, er med å bidrar i driften. Dette gjør vi side om side og i likeverd. Alle mennesker er like mye verdt og da må vi også praktisere likeverd.
Her ønsker vi å være en god heiagjeng for hverandre å gi støtte der medlemmene måtte trenge det. Det er fantastisk å hjelpe de som har mistet troen på seg selv til å finne den igjen!”

Et tilbud for alle som ønsker det

Mange av medlemmene mangler struktur og rutiner i hverdagen sin, dette kan Fontenehuset hjelpe til med. Andre mangler et nettverk rundt seg og det er også noe Fontenehuset kan hjelpe til med. Alle som bruker et Fontenehus gjør dette av egen frie vilje og styrer selv hvor ofte og lenge de bruker huset.
Det koster ingenting å være medlem hos Fontenehuset og man kan være medlem livet ut dersom man ønsker det.

Per dags dato er det 35 personer som benytter seg av tilbudet ved Fontenehuset Hadeland. De er 3 ansatte inkludert daglig leder.

Vil du være med å støtte lokalsamfunnet? La oss sende deg et godt tilbud på forsikring!


Aktuelt

Gå til våre forsikringer
Back To Top